REKOLEKCJE W KAJAKU
– czas na odkrycie piękna natury i spotkanie z Bogiem

Wyjątkowa okazja, aby połączyć w sobie duchowość i kontakt z naturą. Podczas tej podróży kajakiem możemy odkryć piękno Suwalszczyzny i na nowo zbliżyć się do Boga i innych ludzi.

Termin rekolekcji:
12 - 18 LIPCA 2023

PATRONAT HONOROWY REKOLEKCJI W KAJAKU

ks. bp Artur Ważny

 

Czym są Rekolekcje w Kajaku i co powinieneś wiedzieć

Podstawowe informacje

  1. Organizatorami oraz odpowiedzialnymi za „REKOLEKCJE W KAJAKU 2023” są ks. Krzysztof Świerczek oraz ks. Dawid Włodarczyk.
  2. Rekolekcje w kajaku posiadają wpis do bazy wypoczynku prowadzonego przez MEiN i są zgłoszone jako obóz o charakterze wędrownym (242/MAL/L-2023).
  3. Podstawową opiekę zapewniaj wykwalifikowana kadra: kierownik wypoczynku oraz wychowawcy wypoczynku, a także ratownicy wodni obecni 24h/dobę, czyli przez cały czas trwania rekolekcji.
  4. Spływ polega na codziennym pokonywaniu pewnej odległości kajakiem. Tempo spływu będzie dostosowywana do najsłabszych uczestników. Kajaki są dwuosobowe. Każdego dnia przewidziana jest Eucharystia oraz spotkania w grupach i wspólne rozmowy na zaplanowany temat dnia. Przewiduje się czas na zabawy, gry, ogniska, kąpiel pod nadzorem ratowników oraz integrację. Nocleg będzie na polu namiotowym we własnym namiocie. Wyżywienie przewidziane jest w domach agroturystycznych.
  5. Należy zabrać ze sobą:
   • namiot, śpiwór, karimatę, małą poduszkę;
   • odzież na wysoką temperaturę oraz na chłód i deszcz (w tym płaszcz przeciwdeszczowy), nakrycie głowy (chusta, kapelusz, czapka, itp.), kąpielówki lub strój do pływania, mały plecak lub torba do spakowania podstawowych rzeczy na czas spływu, latarkę na baterie;
   • kosmetyki i środki higieny osobistej, krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem (!!!), środek przeciw komarom;
   • Pismo Święte, różaniec, coś do pisania i notowania;
   • trochę gotówki;
   • trochę gotówki;
   • jedzenie na czas podróży pociągiem;
   • dobry humor :)
   • i inne rzeczy uznane za niezbędne.
   1. Koszt uczestnictwa wynosi 1000 zł i obejmuje: przejazd z Krakowa do miejsca docelowego i z powrotem; wypożyczenie kajaków wraz z wiosłami i kapokami asekuracyjnymi; opłatę za pola namiotowe; wyżywienie; samochód przewożący bagaże; ubezpieczenie; bilety wstępu do Parku Narodowego; opłaty za przepłynięcie śluzami rzecznymi; zapewnienie opieki, zapewnienie podstawowej apteczki, itp.
   2. Zapisy odbywają się za pomocą formularza internetowego dostępnego na stronie www.rekolekcjewkajaku.pl.
   3. Miejscem wyjazdu i powrotu (zarazem rozpoczęcia i zakończenia rekolekcji oraz obowiązywania regulaminu) jest Dworzec Kolejowy w Krakowie. Tak więc, dotarcie do Krakowa leży po stronie uczestnika (lub rodziców, gdy uczestnik jest niepełnoletni).
    Proponujemy porozumieć się z innymi uczestnikami i jednym samochodem jechać w kilka osób. Można również do Krakowa dojechać autobusem lub inną forma transportu. Wszelkie dane dotyczące wyjazdu i powrotu – godzina, dworzec, peron – będą podane później.
    Wszystkie bagaże, namioty i inne rzeczy będą transportowane na kolejne pole namiotowe samochodem. W razie jakiejś niedyspozycji, będzie możliwość dostania się na kolejne pole namiotowe samochodem.
   4. Warunkiem uczestnictwa jest:
    • wypełnienie i odesłanie KARTY UCZESTNICTWA oraz ZGODY (dla uczestników niepełnoletnich),
    • wpłata zaliczki w wysokości 400 zł w terminie do 7 dni od daty zgłoszenia -  na zakup niezbędnych rzeczy i dokonanie koniecznych opłat,
    • wpłata pozostałej kwoty 600 zł w terminie podanym przez organizatora na kanałach społecznościowych lub w wiadomości e-mail.

Numer konta organizatora:
37 1050 1562 1000 0090 4049 0774
Ks. Krzysztof Świerczek
tytułem:
RwK 2023 – Imię i nazwisko

LUBISZ NAS NA FACEBOOKU?

Dla pewności - polub nas😃
Często "wrzucamy" na nasz profil informacje i dzielimy się na bieżąco informacjami, wiadomościami... i budujemy relacje 😀

Zobacz, jak wygląda trasa i dowiedz się, jak się przygotować

Jak wygląda trasa? Co zabrać?

KLIKNIJ TUTAJ I ZOBACZ SZCZEGÓŁY!

+48 572 278 518

Jeśli nie odberzemy - oddzwonimy