DZIEŃ SKUPIENIA
– czas na odkrycie piękna natury i spotkanie z Bogiem

Podczas tych trzech dni spływu kajakowego odpoczniesz od zgiełku świata i zmierzysz się sam z sobą. Wszystko z Bogiem, w Bogu i dla Boga. Również dla siebie.

Termin:
27 - 29 SIERPNIA 2023

PATRONAT HONOROWY

ks. bp Artur Ważny

 

Czym jest
Dzień Skupienia w Kajaku
i co powinieneś wiedzieć

Budowanie relacji z Panem Bogiem przez piękno natury

Poznawanie naszego Stwóry - Boga Ojca poprzez obcowanie z naturą, codzienne, aktywne uczestnictwo we Mszy Świętej i w wydarzeniach dnia. To nasz główny cel rekolekcyjny. Otwarcie się na Ducha Świętego i "szlifowanie" współpracy w grupie. Przeżycie, którego nie da się zapomnieć i do którego chce się wracać i przeżywać na nowo!

Podróż kajakiem to nie tylko modlitwa i wiosłowanie

Codziennie odbywa się Eucharystia oraz spotkania w grupach w duchu Szkoły Nowej Ewangelizacji. Oprócz tego pozostaje również czas na zabawę, tańce i ogniska. Często nocleg na kempingu przypomina obóz Indian, a żołądki nastolatków mają okazję spróbować różnorodnych dań.

Budowanie relacji w czasie rekolekcji kajakowych

Dzień Skupienia i spływ Dunajcem to przede wszystkim czas, który warto przeznaczyć na budowanie relacji z innymi ludźmi. Wspólne modlitwy, wiosłowanie i podziwianie natury sprzyjają nawiązywaniu nowych przyjaźni i pogłębianiu istniejących. 

Podstawowe informacje

  1. Organizatorami oraz odpowiedzialnymi za „DZIEŃ SKUPIENIA W KAJAKU 2023” są: ks. Krzysztof Świerczek oraz ks. Dawid Włodarczyk.
  2. Dni Skupienia posiadają wpis do bazy wypoczynku prowadzonego przez MEiN i są zgłoszone jako obóz o charakterze wędrownym (30091/MAL/L-2023).
  3. Podstawową opiekę zapewniaj wykwalifikowana kadra: kierownik wypoczynku oraz wychowawcy wypoczynku oraz ratownicy wodni.
  4. Spływ polega na codziennym pokonywaniu pewnej odległości kajakiem. Tempo spływu będzie dostosowywana do najsłabszych uczestników. Kajaki są dwuosobowe. Każdego dnia przewidziana jest Eucharystia oraz spotkania w grupach i wspólne rozmowy na zaplanowany temat dnia. Przewiduje się czas na zabawy, gry, ogniska, kąpiel pod nadzorem ratowników oraz integrację. Nocleg będzie na polu namiotowym we własnym namiocie. Wyżywienie przewidziane jest w formie cateringu.
  5. Należy zabrać ze sobą:
   • namiot, śpiwór, karimatę, małą poduszkę;
   • odzież na wysoką temperaturę oraz na chłód i deszcz (w tym płaszcz przeciwdeszczowy), nakrycie głowy (chusta, kapelusz, czapka, itp.), kąpielówki lub strój do pływania, mały plecak lub torba do spakowania podstawowych rzeczy na czas spływu, latarkę na baterie;
   • kosmetyki i środki higieny osobistej, krem przeciwsłoneczny z wysokim filtrem (!!!), środek przeciw komarom;
   • Pismo Święte, różaniec, coś do pisania i notowania;
   • trochę gotówki;
   • dobry humor :)
   • i inne rzeczy uznane za niezbędne.
   1. Koszt uczestnictwa wynosi 300 zł. 
   2. Zaliczkę w wysokości 200 zł należy wpłacić do Organizatora (nr konta podany poniżej) do dnia 31.07.2023 r. i obejmuje: przejazd z Nowego Sączą do Jurkowa oraz z Ujścia Jezuickiego do Żabna.
   3. Uczestnicy docierają do Nowego Sączą na własny koszt i we własnym zakresie organizacyjnym. Ważne, aby dotrzeć na czas. 
   4. Po zakończeniu Dnia Skupienia uczestnicy wracają do swoich miejsc zamieszkania we własnym zakresie.
   5. Zapisy odbywają się telefonicznie. Informacje kontaktowe podane są TUTAJ.
   6. Miejscem rozpoczęcia Dni Skupienia jest Kościół św Heleny w Nowym Sączu. W dniu 27 sierpnia 2023 roku spotykamy się w kościele o godz. 15:00
   7. Dniem zakończenia jest dzień 29 sierpnia ok. godz. 21:00 w Żabnie. Odśpiewamy Apel Jasnogórski.
   8. Warunkiem uczestnictwa jest:
    • podanie niezbędnych danych do wypełnienia KARTY UCZESTNICTWA oraz ZGODY (dla uczestników niepełnoletnich),
    • wpłata zaliczki w wysokości 200 zł w terminie do 31 lipca -  na zakup niezbędnych rzeczy i dokonanie koniecznych opłat,
    • wpłata pozostałej kwoty 100 zł w terminie podanym przez organizatora na kanałach społecznościowych lub w wiadomości e-mail.

Numer konta organizatora:
37 1050 1562 1000 0090 4049 0774
Ks. Krzysztof Świerczek
tytułem:
DSwK 2023 – Imię i nazwisko

LUBISZ NAS NA FACEBOOKU?

Dla pewności - polub nas😃
Często "wrzucamy" na nasz profil informacje i dzielimy się na bieżąco informacjami, wiadomościami... i budujemy relacje 😀

Zobacz, jak wygląda trasa i dowiedz się, jak się przygotować

Jak wygląda trasa? Co zabrać?

 • Rozpoczynamy w Nowym Sączu - 27 sierpnia o godzinie 17:00 przy kościele św. Heleny W Nowym Sączu (Chełmiec).
  Po wspólnej Mszy Św. - ognisko, integracja, spotkanie w grupach.
  UWAGA! Dojazd do parafii we własnym zakresie!
 • 28 sierpnia, po porannem Mszy Św i śniadaniu - wyjazd do Jurkowa, rozpoczęcie spływu do Ostrowa. Następnie praca w grupach, integracja i wspólne ognisko.
 • 29 sierpnia - rozpoczynamy jutrznią i śniadaniem, a następnie spływ do Ujścia Jezuickiego. Stamtąd autokarem przejedziemy do Żabna, gdzie po Mszy św. spotykamy się przy zabawie z muzyką na żywo, oczywiście przy ognisku. 
  Zakończymy Apelem Jasnogórskim.
 • Szczegółowe informacje - u organizatora 😀

Co zabrać?


Na to pytanie odpowiedź już znasz, jeśli przeczytałeś PODSTAWOWE INFORMACJE zamieszczone wyżej. Jeśli nie - przewiń wyżej i przeczytaj!

Informacja o zapisach

Zapisy na Dni Skupienia sprowadzone On-Line. Kliknij poniżej i przejdź do strony zapisów.

+48 572 278 518

Jeśli nie odberzemy - oddzwonimy